Za oponou.

Autor: Daniela Pikulova | 15.12.2014 o 11:35 | Karma článku: 6,61 | Prečítané:  214x

Viete, že máme za sebou prvé narodeniny a aj oslavu ako sa patrí. Dosť som sa na ňu tešila a to bola asi chyba. Celá show mala byť v sobotu a už v piatok bolo zle. Tomáš mal teploty, nechcel jesť (on vždy chce jesť!!!), iba sa túlil alebo ležal ako zdochliak. Ja som bola celá nepodarená, nejaká unavená, nič sa mi nedarilo. Poobede sme šli s Miš na detskú oslavu a ako to už býva, po ceste späť som ochorela. Odchádzali sme, že je mi nejak chladno a nezohriala som sa ani keď som si naobliekaná v aute kúrila na 26 stupňov. Doma sa už komplet triasla, ale oficiálne ochorieť som nemohla. Teda mohla, ale až o dva dni. Okrem toho, aká chorá?! Ja nikdy nebývam chorá! Nemám na to čas.

Doma ma čakala naša každopiatková spoločnosť. V momente ako som prišla som ešte nevedela, že nám zachráni celý nasledujúci deň. Tak sme pokecali, ja som sa zohrievala o teplý čaj, ktorý som nebola schopná piť. Okolo 9 sme šli pre tortu (skôr nevydalo) a keďže sme mali návštevu, išla s nami. Kokos, vôbec nemusím praktizovať adrenalínové športy, úplne mi stačí raz do roka doviezť domov tortu. Boli sme štyria a to bolo tak akurát, aby to ten 6 kilový kus koláča prežil. (Týmto sa chcem veľmi poďakovať všetkým zúčastneným.)

Po príchode domov som už mala slušnú teplotu, ale stále som si myslela, že to jedna ružová tabletka zachráni. O druhej ráno, keď som sa skláňala nad WC, som si to už nemyslela. Hlavou mi bežali rôzne katastrofické scenáre o tom, ako z postele organizujem upratovanie, výzdobu, nákup a iné prípravy a 20 najbližších členov rodiny neuvidím, lebo nebudem schopná z tej postele vstať. Alternatíva, že to celé zruším, neprichádzala do úvahy. Hlavne nie po tom, čo sme úspešne doviezli domov tú tortu.

Ráno som sa však zobudila a bola som prekvapivo živá. Síce som sa vytrepala až okolo 9 a realitu som vnímala tak 3 centimetre naľavo, ale to stačilo na to, aby som to celé prichystala. Nedá sa však povedať, že už bolo len dobre. Pozerám na urevaného Tomáša a jeho vyrážky okolo úst. Uhm, 6. choroba. (Toľko som o nej čítala, až sme ju dostali) Aspoň, že už nebol v štádiu tých vysokých horúčok (myslím pozitívne). Vyrážky už mala aj Ivutiena a či ich mala aj Miš som nevedela, lebo ráno si ju vyzdvihla švagriná a mala prísť až na oslavu (nakoniec nemala). Okrem toho Tomáš reval za každú hlúposť, Ivuša si asi 43x privrzla niekde ručičku a Dáša sa musela zase v najlepšej chvíli preventívne pogrcať.

Poobede som už začala cítiť, že sa zahrievam priamo úmerne tomu, aká mi začínala byť zima. Spoločenské správanie ma neopúšťalo, ale už som začala byť mierne dezorientovaná a zábudlivá (zabudla som sa očesať, zabudla som predstaviť ľudí, ktorí sa nepoznali a po ceste ku stolu som zabudla, čo som komu mala priniesť na pitie).

Keď mám hodnotiť účasť a občerstvenie, tak sa oslava podarila. Všetko bolo prichystané a všetci prišli. V bode, kedy toto píšem, ešte nie som schopná zhodnotiť, či sa hosťom páčilo a či sa cítili dobre. Záverečné upratovanie jedál, riadu, bordelu a detí už, našťastie, potiahli babky. Všetky tri. Keby nebolo ich, v posteli by spali iba tí, ktorí by tam vedeli vyliezť.

A teda toto všetko pre oslavu, ktorú si oslávenci ani nebudú pamätať. Avšak stojí mi za to, že jedného dňa, keď budeme pozerať fotky, budem im ukazovať, kto všetko kvôli nim prišiel. To je pre mňa dôležité. Aby poznali svoju rodinu, aby rodina poznala ich a aby spolu zdieľali život.

PS: Či sa hosťom páčilo nie som schopná zhodnotiť ani s odstupom času.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Muž žijúci so ženským srdcom. Najťažšia bola rekonvalescencia

Transplantácia orgánov sa ukazuje ako otázka niekoľkých rokov. Vhodné srdce pre Jana Škrlanta sa však našlo už po šiestich týždňoch.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

BRATISLAVA

Rušiť gymnáziá, prihlasovať ľudí? Kandidáti povedali, čo chcú s Bratislavou

V SME Naživo diskutovali Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý.


Už ste čítali?