O rozdieloch pohlaví (?)

Autor: Daniela Pikulova | 9.12.2014 o 11:15 | Karma článku: 7,94 | Prečítané:  330x

Nečakajte žiadnu vedu. Ide čisto o moje subjektívne pozorovania mojej výskumnej vzorky, tj dvoch ks. dievčat a jedného ks. chlapca. Nejaká teória sa síce o mňa obtrela, ale tento príspevok nijak zásadne neovplyvnila. Opakujem, ide čisto o skúsenosti jednej čudnej mamy. Dosť možné, že aj náš tatinko by to videl úplne inak.

Keď sme zistili, že bude v portfóliu aj chlapec, bola som rada, kompletka sa hodí. Už vtedy som si zaumienila, že mu nebudem vnucovať autíčka, nechám ho v pohode aj česať barbiny a budem zvedavá čo z neho vyrastie. Som presvedčená, že česanie barbín ho nijako negatívne neovplyvní. Do ružového ho obliekať nebudem, hovorila som si, lebo ružovú nemám rada.

Dosť som sa obávala všetkých tých „predsudkov“ o chlapcoch ako všetko rozoberajú, ako sú neovládateľní, vo vývine pomalší a ešte toho, že mu budem musieť sťahovať predkožku.

Prvý rozdiel, ktorý som zaznamenala, okrem toho, že inak voňal ako dievčatá, bola tá predkožka. V prvých mesiacoch sa ma kamrátka opýtala, aké to je mať chlapca. Tak jej hovorím že v pohode, kým sa nemusím babrať s pipíkom.. Teraz je to ešte horšie, pretože sa pri týchto preventívnych úkonoch chechce.. bŕŕ.

Druhý rozdiel bol, že v úvode bol oveľa kľudnejší ako obe baby. Bol ten typ, že kde som ho zabudla, tam zostal. Potichu. Keď mal jesť, jedol, keď mal spať, spal. Až na ten nezabudnuteľný mesiac, kedy prestal jesť v noci. Stále mi nepríde vtipná spomienka ako každú noc reval dve hodiny.

Tretí významný rozdiel oproti všeobecnej múdrosti je, že chlapci sú pomalší vo vývine. Tomčiak síce dobiehal niektoré veci už za pochodu, ale začal skôr sedieť, stáť, loziť..

Tým sa však potvrdila iná všeobecná múdrosť a to tá, že je úplne neovládateľný. Nič nepomáha. Miliónkrát mu môžem zakázať obžúvať skalničku, odniesť ho, zabaviť ho niečím iným.. nikdy nezabudne a hneď keď si myslí, že sa už nepozerám – ťap, ťap, ťap, ťap.. a už je zase v kvetináči. Keď ho prichytím, obzrie sa, žiarivo sa usmeje a – odtrhne si ďalší list a strčí si ho do úst. So stoickým kľudom v štýle „Mamíí, klídek..“ No nemiluj ho..

Inteligenciou určite nezaostáva, ale skoro nikdy nemá čas postáť toľko, aby sa niečo naučil. Ivuška vydrží a tak už vie napríklad tlieskať alebo ukazovať ako robí ryba. On, na druhej strane, veľmi rýchlo pochopil, ako sa otvára zábrana na schodoch. Neotvoril to jedine preto, že jemná motorika zatiaľ nedovolí.

Ďalší rozdiel je, že nemá dno. Vždy je pripravený jesť. Reve, keď jeme my a uplný hysák ho chytí, keď jeme niečo čo pozná.

Čo sa týka hračiek, zatiaľ mu je jedno či žuje autíčko, krhličku, vlasatého koníka alebo mobil. Vnímam ľahkú preferenciu barbie Ariel a káblov.

Asi určite by ma na ten svoj neodolateľný sexi úsmev zbalil, ale má smolu mladý, že má dve sestry, s ktorými sa dá dohodnúť. Takže sa stále pokúšam niečo ho naučiť a rešpektovať moje prikázania. Ale už začínam tušiť, ktoré z mojich detí bude mať to vodítko..

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovcom po zrušení môžu siahnuť na majetok, pozrite sa na aký

Kotlebovcom sa po vstupe do banskobystrickej župy začalo dariť, kupovali autá aj domy.


Už ste čítali?