Keď odvelíte dieťa na prázdniny..

Autor: Daniela Pikulova | 11.9.2014 o 9:19 | Karma článku: 6,07 | Prečítané:  349x

To, že pôjde s babkou na prázdniny som vedela už rok. Babka (svokra) a jej sestry berú všetky vnúčatá (tie bez plienok) na týždeň na Myjavu. Miš bola minulý rok prvý krát. Mali sme to bez scén, lebo nevedela, čo ju čaká. Výlet prebehol bez problémov, Mišela nemala čas ani telefonovať. Keď sme pre ňu prišli, vôbec nás nečakala, pozerala na nás ako puk (sorry, Miši, ale fakt). Doteraz si pamätám tie vyvalené veľké, modré oči a doteraz neviem, či sa tešila, že nás vidí alebo nie.

Teraz to už bolo zložitejšie. Keď sme otvorili tému „Myjava“, znova tie modré oči, ale teraz plné krokodílích sĺz, že „Maminka, mne bude za tebou smutno.“ alebo suverénne vyhlásila, že nikam nejde. A jéje, to zas bude, vravím si.

Takže v deň odchodu som ju bez komentára pobalila a potom ju so stiahnutým žalúdkom vyzvala, nech si pobalí hračky. Už som vedela, čo ma čaká, znova jej nabehli oči, ale vysvetlili sme si, že tam bude super, bude tam Katka (sesternica) a babka a kopec iných detí a MAČIČKY, ktoré môže chytať. A plný ruksak plyšových mačičiek, ku ktorým sa môže túliť, keď jej bude smutno. A už bolo dobre, hoci som stále nechcela uveriť, že to pôjde tak jednoducho. Bolo to však horšie. Prišli sme tam, zbadala Katku a spol. a tak nám mávla „Čauté!“ a už jej nebolo. Uhm. Tak neviem, či sa teším alebo nie, hovorím si.

Teraz mi bude niekoľko dní chýbať. Som zvyknutá, že je v škôlke, ale večer nemá čo byť kade tade, ale doma! Bolo to úplne čudné: uložila som bábätká a ticho. Ráno – ticho. Žiadny šepot, ktorý sa mi vkráda do sna „Prosím si mliečko., Prosím si mliečko., Prosím si mliečko., Prosím si mliečko. Mamíí, prosím si mliečko.“

Miš podobné problémy zjavne nemala. Bolo dobre, a tak na telefonáty frustrovanej matky nemala čas: „Mámsadobrehrámesabicyklujemepapámečau!“ a vrátila telefón babke. Bol aj jeden slzavý, kedy sa zdula na staršieho bratranca z druhého kolena a rozhodla sa, že to balí: „Maminkáá, ja chcem ísť domóv! Hnéééeď!“ Priznám sa, že som nevedela, čo mám robiť. Čo jej mám povedať? Tak som niečo splietala, až to vyriešila babka, že zavoláme si neskôr a šťuk, zase ticho.

A tak konečne prišla domov. Nevedela som sa dočkať. Vystískala som si ju, celá šťastná, že ju vidím. Avšak po 5 minútach som mala chuť odviezť ju naspäť, pretože už zase bola otravná ako osina v … no nič. Nechcela jesť, nechcela sa obliekať, hádala sa „Maminka, ja budem mať rozpustené vlasy, lebo sa mi chce!!“ Ale hlavné je, že ju už mám doma, nie?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Muž žijúci so ženským srdcom. Najťažšia bola rekonvalescencia

Transplantácia orgánov sa ukazuje ako otázka niekoľkých rokov. Vhodné srdce pre Jana Škrlanta sa však našlo už po šiestich týždňoch.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

BRATISLAVA

Rušiť gymnáziá, prihlasovať ľudí? Kandidáti povedali, čo chcú s Bratislavou

V SME Naživo diskutovali Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý.


Už ste čítali?