Prvá pandémia.

Autor: Daniela Pikulova | 14.8.2014 o 8:15 | Karma článku: 7,63 | Prečítané:  837x

Asi nie som úplne v poriadku, ale vždy som, svojím spôsobom mala rada, keď bola Miš chorá.

Miš bola vtedy túlivá, unavená, ležala a pozerala rozprávky. Ja som sa mohla ako matka hecnúť v starostlivosti. Varila som čaj, merala teplotu, podávala lieky, ležala s ňou a pozerala rozprávky.

Minulý týždeň boli prvý krát chorí všetci traja. To bol trošku iný level.

Na Miš padla choroba behom pol hodiny počas nákupov. Kým sme zaplatili, naložili sa a prišli domov, boli chorí všetci traja. Miš na tom bola najhoršie, za ňou Tomáš. Ivuši vtedy ešte nič nebolo, ale najviac revala.

Veľmi skoro som zistila, že traja dospelí ľudia v domácnosti len tak tak stačia, aby nejak ukočírovali tri akútne choré deti. Ešte Dášenka bola celá ochotná pomáhať pri upratovaní neplánovaných výstupných procesov..

Ďalšie zistenie bolo, že ako krízový štáb fungujeme úžasne.

Tretie zistenie: musím si písať poznámky, lebo si jednoducho nie som schopná zapamätať toľko údajov o toľkých deťoch v takom chaose. To sa mojej grafomanskej duši náramne páčilo. Celá nadšená som si zaviedla zošit (jeden spoločný pre všetkých, žiaľ) a začala zaznamenávať: teplotu, aké lieky komu som podala, čo a koľko zjedli, čo z podanej stravy sme videli znova atď.

Druhý deň to už bolo lepšie. No, lepšie…menej akčné. Kúriť sme nemuseli, všetci boli ako výhrevné telesá. Tak sme polihovali a pozerali rozprávky. Teda deti. Ja som lietala pretože okrem chorých detí, sme nemali doma nič. V chladničke svetielko, lieky žiadne a keď som nastúpila do auta, tam ma čakalo tiež svetielko. Ešte aj benzín došiel.

V utorok som si myslela, že najhoršie mám za sebou.

V stredu sme išli k lekárovi.

V noci z utorka na stredu som spala dokopy asi tak tri minúty vždy po ceste k detskej postieľke a potom po ceste späť. V posteli som mala uši našpicované, kto chytí ďalší záchvat kašľa a či sa dotyčný nezadusil, kým som dobehla.

V stredu večer spravila ďalší vyčerpávajúci záznam o tom, čo má kto kedy užívať. Začínam mať pocit, že by sa nám oplatilo vlastniť lekáreň.

Koncom týždňa som do značnej miery pochopila podstatu práce zdravotnej sestry. Klobúk dolu, dámy.

Ráno prebaliť, prezliecť, naštopať liekmi, nakŕmiť, prebaliť, prezliecť, dať spať, na obed zobudiť, naštopať liekmi, nakŕmiť, prebaliť, prezliecť, dať spať, zobudiť. Večer nakŕmiť, prebaliť, prezliecť, dať spať. V noci kontrolovať. Ráno prebaliť, prezliecť  … jejda, už je nedeľa!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Muž žijúci so ženským srdcom. Najťažšia bola rekonvalescencia

Transplantácia orgánov sa ukazuje ako otázka niekoľkých rokov. Vhodné srdce pre Jana Škrlanta sa však našlo už po šiestich týždňoch.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

BRATISLAVA

Rušiť gymnáziá, prihlasovať ľudí? Kandidáti povedali, čo chcú s Bratislavou

V SME Naživo diskutovali Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý.


Už ste čítali?