Musia rodičia spať?

Autor: Daniela Pikulova | 12.8.2014 o 7:45 | Karma článku: 8,36 | Prečítané:  1527x

Môžu vrešťať celý deň, môžu nejesť (alebo strašne gebriť), ale fakt nesmú v noci nespať. Tam končí všetka sranda a rovnako ako moja materská trpezlivosť.

No, ale aký by to bol hardcore, keby spinkali ako v bavlnke od 8 večer, do 8 rána, že?

V čase písania tohto príspevku sme mali za sebou šnúru viac ako mesiac, kedy Tomáš každú noc aspoň hodinu reve. Možno je to dlhšie..už neviem. Skrátka, robí to celé veky.

Začalo to mojím trápnym pokusom naučiť ich prespať celú noc. Na poslednej kontrole pribrali viac než dosť, podľa všetkých nagúgliteľných tabuliek a modrokonských diskusií jedia dosť a tak je kŕmenie v noci iba o zvyku. Aspoň tak som sa rozhodla.

Najprv to bolo o tom, že Tomáš bol hladný. Prekvapivé. On sa totiž vždy tvári že mu jedlo dali prvý krát v živote. Ivuška sa na jeho vrešťanie vždy zobudila a potom preventívne vrešťala aj ona. Inak, zlatí naši susedia. Zatiaľ sme si nenašli vo výťahovom fejsbúku žiadne varovné odkazy..

Ale už aj Ivuša pochopila, že nemá zmysel revať, takže je v štádiu, že zamrnčí a spí ďalej. Tomáš nie. Zvýšili sme mu dávku plastového mlieka a presne jednu noc spal od 8 večer do 6 ráno. Ďalšiu noc však zistil, že sa vie aj v noci otočiť na brucho. Ale už nie späť. Potom, vo svojej mizérii, na bruchu, reve do matraca, keďže tú stokilovú hlavu vyčerpaním neudrží a zatiaľ mu nenapadlo, jednoducho ju položiť a spať. Moje pokusy rôzne ho zafixovať, aby sa nemohol prevrátiť (no čo, zúfalé matky konajú zúfalé činy), končia neúspechom. No a najnovšie – zuby. Viac dodávať netreba.

Po takej dobe sme už, rovnako ako Ivuša, v štádiu, že spíme ďalej. Môj organizmus to vzdal. Hej, hej, som krkavčia matka. Zatiaľ som však nič lepšie nevymyslela.

Želám svojim deťom rovnaké deti ako sú ony. Prídem sa s nimi pohrať, poľutujem unavených rodičov, bez problémov ich prebalím hoc aj po****é až do vláskov, potom ich vrátim, (vôbec nespravím to, že vo dverách sa otočím, ukážem na nich prstom, že „HA!“) a pôjdem sa domov VYSPAŤ. Hnusná som, čo?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovcom po zrušení môžu siahnuť na majetok, pozrite sa na aký

Kotlebovcom sa po vstupe do banskobystrickej župy začalo dariť, kupovali autá aj domy.


Už ste čítali?