Musia deti jesť?

Autor: Daniela Pikulova | 11.8.2014 o 7:44 | Karma článku: 8,24 | Prečítané:  1314x

Kŕmenie detí. Moja obľúbená činnosť. Mladosť mi pri nej uteká tak rýchlo, že to ani nestačím sledovať.

Už pri Miš to bola otrava: „Miši, háám!“ a v zápätí to vyprskla všetko von. A znova: „Miši hááám!“, … Obdivovala som tie matky, čo do decka napchajú celé jedlo a ani nepotrebujú podbradník. U nás?! Ešte ja by som užila skafander! Dnes už Miš je čisto, ale dĺĺĺhooo. Okrem sladkostí. Pri nich je rýchlosť jedenia v poriadku.

Tajne som dúfala, že tieto nové deti budú papať pekne. Haháá, no jasne. Aby som im nekrivdila, zjedli zatiaľ všetko, kým ja som mala nervy to do nich natlačiť.

Tomáško, to je ten večne hladný, pred obedom reve od hladu. Čiže čakám s lyžičkou pred jeho ústami, kým ráči prestať aspoň natoľko, aby si všimol, že už prišla tá šťastná chvíľa. Lenže on si to nevšimne, tak mu strčím lyžičku do úst a znova čakám. Stále nič. Rozprávať mu môžem čo chcem. Tak mu teda vyložím naloženú lyžičku, že hádam zaberie aspoň to. Lenže on miesto toho, aby KONEČNE pochopil, že už prišlo jedlo, celé sústo vdýchne, zmodrie a nereve. Chrčí. Zachváti ho panika a celé sa to ešte viac vystupňuje. O pol misky ďalej je to už lepšie, len ja som na tom o dosť horšie.

Ivuška nereve. Tá sa usmieva a svojím spôsobom chápe čo má robiť. Ale už nechápe ako sústo prehltnúť tak, aby šlo smerom dovnútra. Moja mama sa na nej smeje, že je ako mlynček. Všetko vylezie von. Tento „druhý chod“ už celkom šikovne zachytávam lyžičkou a vraciam spať. Dobré na tom je, že po každé z nej vylezie menej a menej, takže nakoniec sa aj ona naje. Keď má veľmi dobrú náladu, tak prdí ústami. Vtedy sa po jedle prezliekame všetci traja.

No a toto máme každý deň dvakrát (krát dva) a o pár týždňov už budeme tlačiť aj olovrant.

Jediná útecha je, že keď ja budem stará, senilná a neschopná sa sama najesť tak im to plánujem vrátiť. Ešte som plná emócií, prahnem po krvi, tak dúfam, že neostanem iba pri prdení ústami. Budem ich tým jedlom prinajmenšom ohadzovať alebo čo.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Muž žijúci so ženským srdcom. Najťažšia bola rekonvalescencia

Transplantácia orgánov sa ukazuje ako otázka niekoľkých rokov. Vhodné srdce pre Jana Škrlanta sa však našlo už po šiestich týždňoch.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

BRATISLAVA

Rušiť gymnáziá, prihlasovať ľudí? Kandidáti povedali, čo chcú s Bratislavou

V SME Naživo diskutovali Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý.


Už ste čítali?