Čo je najťažšie..

Autor: Daniela Pikulova | 4.8.2014 o 15:33 | Karma článku: 4,91 | Prečítané:  848x

Keď sa pozriem spätne na svoj život, mám pocit, že som nikdy nedostala nič len tak. Nie som ten typ, ktorému stačí hodiť psie oči, zamávať mihalnicami, …

... a dostane čo chce (pomaly síce začínam byť, ale to som sa musela dlhé roky učiť a mentálne sa dostať do takého stavu, aby to fungovalo. Donútilo ma k tomu zúfalstvo a nedostatok času..poviem vám, je to pre mňa drina.)

Keď sme čakali Miš, končila som druhú školu a pracovala. Potom som mala prvé dieťa a pracovala. Potom som mala dieťa a s ním kopec aktivít a druhého psa. A teraz prišli hneď dve deti naraz a ostalo to prvé dieťa a aj tí dvaja psi. Dovtedy som to všetkú tú starostlivosť ako tak zvládala sama. Teda „sama“, no.. to nie je to správne slovo, ale skrátka stačil Chuap a ja. Ale zrazu som prestala mať pocit, že to tak úplne pôjde, ak si chcem zachovať nejaké zvyšky duševnej rovnováhy. A tu som narazila na vážny problém.

Ja som nikdy nemusela nikoho požiadať o pomoc!

Ja to neviem!

Aau, moja hrdosť!

Čo tam po hrdosti, horší bol strach, že požiadam o pomoc, ona príde a potom odíde. A čo ja?! Ja si na ňu zvyknem, stanem sa od nej závislá a čo potom?! A čo potom!? Ako to zvládnem?

Nakoniec som to vyriešila kompromisom s mnou samou. Najprv som si dokázala, že sa viem postarať sama. Potom som sa presvedčila, že otázka neznie, ČI to dám alebo nie, ale AKO to zvládnem. V duchu pravidla „spokojná mama, spokojná celá rodina“ som zdvihla telefón. Ostatné už nebol problém, v organizovaní „zdrojov“ som ako ryba vo vode. Na tomto mieste by som sa asi mala všetkým poďakovať, že..?

Zatiaľ žiadna pomoc „neodišla“ natoľko, aby ma to vykoľajilo, sklamalo, alebo že by som ju nevedela rýchlo nahradiť. Možno to raz príde, a keď to príde, tak skrátka a niečo vymyslím a bude. Som predsa nejaký ten skúsený (skúšaný?) manažér, nie?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovcom po zrušení môžu siahnuť na majetok, pozrite sa na aký

Kotlebovcom sa po vstupe do banskobystrickej župy začalo dariť, kupovali autá aj domy.


Už ste čítali?